Cildinizin Daha Güzel Olması İçin 8 Süper Besin

Avokado, somon, yumurta ve diğer besinlerin cilidinizi nasıl geliştirdiğini keşfedin. Bu besinlerin ne gibi faydaları var gelin hep beraber inceleyelim.

AVOKADO

İyi bir biyotin kaynağı olan avokadolar, kuru ciltleri ve kırılgan saç ve tırnakları önlemeye yardımcı olur. Cildin daha parlak görünmesinde etkilidir. İçerisndeki E vitamini sayesinde yaşlanmaya karşı etkilidir.

Avokadoyu diyet listelerinde yer verebileceğiniz gibi direk olarak cilde maske şeklinde uygulayabilirsiniz.

YEŞİLÇAY

Etkileyici polifenol deposu sayesinde cilt dostu içecek listesinde yeşil çay bulunur. Gün boyunca üç bardak içmeyi hedefleyebilirsiniz. Ayrıca antioksidan özelliği ile kırışıklık önleyici etkiye sahiptir.

DOMATES

Bir Alman çalışmasında katılımcıların, likopen açısından zengin domates salçasını zeytinyağına koyduklarında 10 hafta boyunca güneşin zararlı ışınlarını önlenmesine yardımcı olduğunu buldu. Likopenin mükemmel bir kaynağı olmasının yanı sıra, domatesler, karotenoidlerce de zengin bir meyve olarak kabul edilir. Bu besinler, serbest radikallerin hücresel hasarını yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

YUMURTA

Protein, serbest radikal hasarına uğramış hücreleri onarmaya yardımcı olur. En iyi protein kaynağı olan yumurtalar aynı zamanda kuru cildi koruyan vazgeçilmez bir vitamin olan biotini de içerir.

SOMON

Stres, gerginlik ve depresyon üzerinde iyileştirici etkisi bulunan somon, günlük D vitamini ihtiyacınızı karşılamanızda da büyük katkı sağlar.

cilt esnekliğini artıran bir karotenoid olan astaksantin içerdikleri için sağlıklı bir diyetin parçasıdır , bu nedenle daha az sayıda ince çizgi elde edersiniz.

NAR

Antioksidan bakımından zengin olan nar, iyileşmeyi hızlandırırken cildin daha fazla kollajen oluşturmasına yardımcı olur. Böylece cildin canlanmasında ve daha sıkı görünmesinde etkili olmaktadır.

KURUBAKLAGİLLER

Bitkisel protein kaynağı olan baklagiller, serbest radikal hasarına uğrayan hücrelerin onarılmasına yardımcı olurlar. Sindirim sırasında protein, amino asitlere, hücrelerin yapı taşlarına dönüşür. Amino asitler cilt hücrelerinin ve kolajenin onarımını ve rejenerasyonunu hızlandırır.

CEVİZ

Omega 3 olsun ama bitkisel olsun diyorsanız bunun en iyi kaynağı ceviz olacaktır. Cevizler saçınıza parlaklık kazandıran ve cildin daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlayan Omega 3’ün zengin bir kaynağıdır.

International Health Tourism Authorization Certificate

Sağlı Truzim belgesi - web alt banner

Address

map-icon

Kuşkavağı Mahallesi 542. Sokak Yakamoz Plaza No:1/4 Konyaaltı Antalya / Turkey

facebookinstagram

Telephones